3 powody, dla których Pacjenci nie wykonują prac domowych (i jedno proste rozwiązanie)

3 powody, dla których Pacjenci nie wykonują prac domowych (i jedno proste rozwiązanie)

3 powody, dla których Pacjenci nie wykonują prac domowych (i jedno proste rozwiązanie)

Couch Potato

1. Praca domowa jest „pokazywana” – Pacjent nie jest w stanie jej zapamiętać.

2. Praca domowa jest zapisywana odręcznie na kartce, w formie rysunków i tekstu – kartki się gubią i niszczą, rysunki często są niezrozumiałe, a teksty nieczytelne. I ile czasu zajmuje stworzenie takiej kartki (która z resztą jest „jednorazowa”)?

3. Praca domowa jest nudna – na kartce albo w pamięci Pacjenta nie zmieści się dużo ćwiczeń, a wykonywanie tych samych (w optymistycznej wersji) aż 5 ćwiczeń, codziennie, przez kolejny tydzień, jest po prostu nudzące. Nie daje też żadnej możliwości manewru jeśli któreś ćwiczenie okaże się dla Pacjenta nieodpowiednie – Pacjent może je najwyżej wyeliminować i pozostać przy mizernej liczbie 4 ćwiczeń.

Jak wyeliminować te problemy przy wykorzystaniu serwisu cwiczeniarehabilitacyjne.pl ?

1. Filmy w zestawie ćwiczeń Pacjent ogląda tak wiele razy jak zechce – dodatkowo widzi przy nich ilość powtórzeń i komentarz od fizjoterapeuty, nie musi więc niczego zapamiętywać.

2. Zestaw udostępniony Pacjentowi przez Internet nie gubi się i nie niszczy, można go wydrukować dowolną ilość razy i jest zrozumiały dla Pacjenta.

3. Zestaw udostępniony on-line może się składać z dużej liczby różnorodnych ćwiczeń. W przypadku gdyby któreś ćwiczenie nie odpowiadało Pacjentowi (np. byłoby zbyt trudne), to może je spokojnie ominąć lub skontaktować się ze swoim fizjoterapeutą (np. mailowo lub telefonicznie) i poprosić o wymianę ćwiczenia na inne. Nie ma potrzeby czekania na kolejne spotkanie. Zestaw ćwiczeń zostanie automatycznie zaktualizowany po naniesieniu zmian przez fizjoterapeutę.

 

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Utwórz nową listę