Podgląd listy

Miłosz L.

„Witam Panie Miłoszu!

W załączniku przesyłam listę ćwiczeń jako uzupełnienie naszej terapii. Aby noga jak najszybciej odzyskała swoją sprawność zalecam wykonywanie ćwiczeń codziennie tzn. każde zadanie z zestawu proszę wykonywać przez co najmniej minutę tak, aby trening domowy trwał nie krócej niż 30 min i początkowo nie dłużej niż 60 min aby nie przemęczyć kończyny. Wraz z postępem rehabilitacji będziemy wydłużać czas ćwiczeń.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt mailowy bądź telefoniczny.

  Ćw. Ilość powtórzeń
Trening kończyny dolnej z wykorzystaniem piłki 4 (ćw. 4638) - Vimeo thumbnail Trening kończyny dolnej z wykorzystaniem piłki 4 (ćw. 4638)

Połóż się na macie. Piłkę oprzyj o ścianę i utrzymaj stopą. Przesuwaj piłkę w górę i w dół prostując i zginając kolano.

:
1
Ćwiczenie izometryczne mięśni przywodzicieli (ćw. 5018) - Vimeo thumbnail Ćwiczenie izometryczne mięśni przywodzicieli (ćw. 5018)
Połóż się na plecach. Piłkę przytrzymaj między kolanami. Dociśnij kolana do piłki. Utrzymaj 5 s i rozluźnij 5s. Pamiętaj aby podczas napięcia cały czas oddychać.:
1
Ćwiczenie wzmacniające mięśnie kończyn dolnych z wykorzystaniem taśmy (ćw. 5025) - Vimeo thumbnail Ćwiczenie wzmacniające mięśnie kończyn dolnych z wykorzystaniem taśmy (ćw. 5025)
Do ćwiczenia przygotuj taśmę. Zawiąż ciasną pętlę. Nałóż pętlę na stopy, i oprzyj się na przedramiona. Zginaj i prostuj nogi rozciągając taśmę, tak jak zostało pokazane na filmie.:
1
Ćwiczenie wzmacniające mięśnie kończyny dolnej oraz tułowia (ćw. 5031) - Vimeo thumbnail Ćwiczenie wzmacniające mięśnie kończyny dolnej oraz tułowia (ćw. 5031)
Połóż się na plecach. Stopy oprzyj na piłce. Unieś biodra, zegnij nogi w stawach kolanowych i biodrowych i przyciągnij piłkę, potem wyprostuj nogi i ją odsuń.:
1
Ćwiczenie wzmacniające mięśnie odwodzące (ćw. 5021) - Vimeo thumbnail Ćwiczenie wzmacniające mięśnie odwodzące (ćw. 5021)
Do ćwiczenia przygotuj taśmę. Zawiąż taśmę powyżej kolan, tak by taśma była w lekkim napięciu. Rozszerz kolana, utrzymaj 5 s i rozluźnij 5 s. :
1
Ćwiczenie wzmacniające mięśnie przywodziciele (ćw. 5035) - Vimeo thumbnail Ćwiczenie wzmacniające mięśnie przywodziciele (ćw. 5035)
Połóż się na boku, tak jak pokazano na filmie. Unieś wyprostowana nogę tak wysoko jak potrafisz, a następnie opuść. Pamiętaj, aby Twoje ciało leżało w jednej linii.:
1
Ćwiczenie wzmacniające mięśnie stawu kolanowego (ćw. 5020) - Vimeo thumbnail Ćwiczenie wzmacniające mięśnie stawu kolanowego (ćw. 5020)
Połóż się na macie. Piłkę utrzymaj między kolanami. Unieś biodra w górę, trzymają piłkę, a następnie wyprostuj nogę w kolanie, palce stopy skieruj do siebie. Pracuj naprzemiennie nogami, nie opuszczając miednicy.:
1
Ćwiczenie wzmacniające mięśnie stawu kolanowego (ćw. 5055) - Vimeo thumbnail Ćwiczenie wzmacniające mięśnie stawu kolanowego (ćw. 5055)
Ćwiczenie rozpocznij od pozycji stojącej. Wykonaj wykrok kontuzjowaną nogą. Postaraj się aby podczas wykroku kolano nie przekraczało linii końca stopy.:
1
Trening izometryczny mięśnia czworogłowego uda oraz propriocepcji kończyny dolnej (ćw.4636) - Vimeo thumbnail Trening izometryczny mięśnia czworogłowego uda oraz propriocepcji kończyny dolnej (ćw.4636)

Połóż się na plecach. Piłkę oprzyj na ścianie i utrzymaj stopą. Dociśnij stopę piłkę, utrzymaj pozycję 5 s i rozluźnij.

:
1
Trening kończyn dolnych i dolnego tułowia z wykorzystaniem piłki (ćw. 4641) - Vimeo thumbnail Trening kończyn dolnych i dolnego tułowia z wykorzystaniem piłki (ćw. 4641)

Połóż się na macie. Piłkę oprzyj o ścianę. Połóż stopy na piłkę, tak by nogi były zgięte pod katem 90 stopni w stawach kolanowych. Zataczaj koła piłką w prawą stronę i w lewą.

:
1
     
Utwórz nową listę